Na czym polega social selling?

W ostatnim czasie media społecznościowe stają się prawdziwą potęgą. Praktycznie każda osoba, która na co dzień korzysta z internetu posiada profil w mediach społecznościowych. Jest to bardzo przydatne narzędzie, ponieważ dzięki temu możemy być w stałym kontakcie z naszymi znajomymi oraz rodziną, a także poznawać nowe osoby. Jednak nie możemy zapominać o tym, że dzięki takiemu profilowi jesteśmy także na bieżąco z innymi nowościami. Bardzo często wiele przedsiębiorstw decyduje się na założenie swojego własnego profilu na takim portalu. Jakie to ma zalety? Continue reading „Na czym polega social selling?”

Czy warto współpracować z agencją PR?

Budowanie wizerunku to bardzo ważne zadanie dla zarządu firmy. Wielu właścicieli nie zdaje sobie jednak sprawy, jak kluczową rolę odgrywa Public Relations i często myli te działania z marketingiem. Tymczasem dobry wizerunek to także większe zaufanie przekładające się na wzrost sprzedaży. Czym jest PR i czy warto rozpocząć współprace z agencją PR? Continue reading „Czy warto współpracować z agencją PR?”

Istota Public Relations w dzisiejszych czasach

Współczesny świat nieprzerwanie się rozwija oraz umożliwia ludziom coraz to nowsze rozwiązania w każdej dziedzinie życia. Dlatego też, pragnąc się dostosować do obecnych realiów, ludzie dążą do nabywania coraz to nowszych umiejętności. Każdy człowiek z pewnością zdaje sobie sprawę z istnienia wszechobecnych kanałów komunikacyjnych. Zjawisko, jakim jest komunikacja, jest niezwykle istotne ze względu na prawidłowe funkcjonowanie jednostek czy też firm. Continue reading „Istota Public Relations w dzisiejszych czasach”

Buzz marketing – szeptana strategia marketingowa

Czy spotkałeś kiedyś osobę, która na przyjęciu, imprezie lub na przystanku autobusowym, entuzjastycznie wypowiadała się o produkcie lub usłudze?
W takim razie istnieje duża szansa, że ​​spotkałeś szeptacza, który jest zatrudniany przez firmy do zwiększania świadomości niektórych produktów wśród potencjalnych klientów.
Co to jest marketing szeptany? Na czym polega ta strategia marketingowa i jakie są jej wady i zalety? Continue reading „Buzz marketing – szeptana strategia marketingowa”

Dlaczego marketing sportowy jest tak skuteczny?

Sport z założenia niemal w każdej osobie wzbudza pozytywne emocje. Ze względu na to, że jest apolityczny i neutralny, większość osób w mniejszym lub większym stopniu jest z nim związana. Nie trzeba uprawiać konkretnej dyscypliny, by mieć pojęcie o sporcie, bowiem wydarzenia sportowe zawsze wiążą się z dużym rozgłosem i zainteresowaniem. W związku z tym od lat wiele przedsiębiorstw wykorzystuje fakt popularności sportu, by wypromować własną markę. Takie działanie nazywane jest marketingiem sportu. Czym zatem on właściwie jest, w jakim celu się go wykorzystuje i jakie są jego mechanizmy? Continue reading „Dlaczego marketing sportowy jest tak skuteczny?”

Kampanie SEM – reklama w wyszukiwarkach internetowych

Reklama online obejmuje pełną gamę metod – jedną z nich jest SEM. Co kryje się pod tym skrótem? Jak wykorzystać kampanie SEM, by pozyskać nowych klientów? Podpowiadamy!

Czym jest kampania SEM?

Wyszukiwarka internetowa jest najczęściej odwiedzanym serwisem online. To tam internauci poszukują dostępnych w sieci informacji. Również może być ona miejscem prowadzenia promocji, by dotrzeć do potencjalnych klientów jeszcze skuteczniej. Continue reading „Kampanie SEM – reklama w wyszukiwarkach internetowych”