Co to jest prospecting

Prospecting to proces znajdowania i kwalifikowania potencjalnych klientów. Jest to kluczowy krok w procesie sprzedaży bezpośredniej, ponieważ pomaga znaleźć potencjalnych klientów i ocenić, czy mogą być zainteresowani Twoim produktem lub usługą.

Istnieją trzy główne etapy poszukiwania:

  1. Suspect (podejrzany): Jest to wstępny etap poszukiwania, na którym identyfikujesz potencjalnych klientów na podstawie określonych kryteriów (np. branża, wielkość firmy, lokalizacja itp.).
  2. Prospect: Na tym etapie docierasz do podejrzanych i próbujesz zakwalifikować ich jako potencjalnych klientów. Wiąże się to z nawiązaniem kontaktu i zadawaniem pytań w celu ustalenia, czy potrzebują Twojego produktu lub usługi.
  3. Lead: potencjalni klienci to podejrzani, którzy zostali zakwalifikowani jako mający zapotrzebowanie na Twój produkt lub usługę, a także dysponujący budżetem i uprawnieniami do dokonania zakupu.

Pozyskiwanie klientów poprzez prospecting może być procesem czasochłonnym, ale jest niezbędne do rozwoju Twojej firmy. Istnieje wiele sposobów na znalezienie potencjalnych klientów, w tym badania online, uczestnictwo w wydarzeniach branżowych lub korzystanie z platformy do generowania potencjalnych klientów.

Po zidentyfikowaniu potencjalnych klientów następnym krokiem jest nawiązanie kontaktu. Można to zrobić przez telefon, e-mail lub media społecznościowe. Celem na tym etapie jest rozpoczęcie rozmowy i zbudowanie relacji z potencjalnym klientem. Ważne jest również zadawanie pytań, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby i określić, czy pasują do Twojego produktu lub usługi.

Jeśli potencjalny klient wyraża zainteresowanie tym, co masz do zaoferowania, przechodzi do etapu wiodącego. W tym momencie będziesz kontynuował z nimi współpracę w procesie sprzedaży, dopóki nie dokonają zakupu.

Prospecting jest istotną częścią procesu sprzedaży, która pomaga znaleźć i zakwalifikować potencjalnych klientów. Pozyskiwanie klientów poprzez prospecting może być czasochłonne, ale niezbędne do rozwoju Twojej firmy. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak pozyskiwać klientów poprzez pozyskiwanie klientów, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu na ten temat.

product placement

Marketing bezpośredni

Istnieje kilka różnych sposobów sprzedawania produktów lub usług. Możesz korzystać z mediów społecznościowych, zimnych połączeń lub zimnych mailingów. Każda metoda ma swój własny zestaw zalet i wad, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji, która z nich jest odpowiednia dla Twojej firmy. W tej części artykułu na blogu przyjrzymy się bliżej wadom sprzedaży społecznościowej, zimnych połączeń i cold mailingu.

Social Selling

Główną wadą sprzedaży społecznościowej czyli social selling-u jest to, że może być bardzo czasochłonna. Musisz aktywnie kontaktować się z potencjalnymi klientami w mediach społecznościowych, co oznacza, że ​​musisz być obecny i dostępny o każdej porze dnia. Może to być trudne do utrzymania, zwłaszcza jeśli sam prowadzisz firmę. Dodatkowo, media społecznościowe ciągle się zmieniają, co oznacza, że ​​musisz być ciągle elastyczny i chętny do uczenia się nowych rzeczy. Wreszcie, sprzedaż społecznościowa wymaga dużo cierpliwości; możesz nie widzieć wyników przez miesiące, a nawet lata.

Cold calling

Główną wadą cold callingu jest to, że jest bardzo nachalna. Ludzie na ogół nie lubią otrzymywać telefonów od nieznajomych, zwłaszcza jeśli próbują im coś sprzedać. Może to utrudnić budowanie relacji z potencjalnymi klientami. Dodatkowo dzwonienie na zimno może być bardzo czasochłonne; być może będziesz musiał wykonać dziesiątki, a nawet setki telefonów, zanim znajdziesz kogoś, kto jest zainteresowany tym, co sprzedajesz. Wreszcie, zawsze istnieje możliwość, że Twoje połączenia zostaną zignorowane lub odrzucone.

Cold mailing

Zgodnie z obowiązującym prawem warunkiem przesłania przesyłki handlowej w formie mailowej jest uzyskanie odpowiedniej zgody. Jeśli korzystasz z usług i baz mailowych stworzonych przez firmy spoza UE nie masz gwarancji, że potencjalni klienci rzeczywiście zobaczą Twoje maile. Z dużym prawdopodobieństwem mogą po prostu wylądować one w koszu. Na koniec, podobnie jak cold calling, cold mailing może być bardzo czasochłonny; być może będziesz musiał wysłać setki, a nawet tysiące maili, zanim otrzymasz jakąkolwiek odpowiedź.

oferta cennik

Wypróbuj inne formy marketingu:

Istnieje kilka różnych sposobów sprzedaży produktów lub usług. Możesz korzystać z mediów społecznościowych do pozyskiwania kontaktów lub wykonywanie zimnych połączeń i zimnych mailingów. Każda metoda ma swój własny zestaw zalet i wad, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji, która z nich jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Czym jest mikroinfluencer marketing

Być może słyszałeś już termin „mikro-influencer”, ale co to właściwie oznacza? Krótko mówiąc, mikroinfluencer to osoba, która ma stosunkowo niewielką liczbę obserwujących w mediach społecznościowych, która ma zdolność generowania wysokiego stopnia zaangażowania ze strony swoich obserwatorów. Chociaż mogą nie mieć zasięgu wpływowego celebryty, mikroinfluencerzy są często postrzegani jako bardziej godni zaufania i godni zaufania, co może sprawić, że będą skuteczniej wpływać na decyzje zakupowe swoich obserwujących. Continue reading „Czym jest mikroinfluencer marketing”

Co to są earned media? Jak je tworzyć.

Earned media to termin określający rozgłos uzyskany dzięki pozytywnym relacjom w wiadomościach lub innych mediach. To „szum”, który firmy starają się tworzyć na temat swoich produktów lub usług. Wiele firm korzysta z różnych płatnych, własnych portali, profili i earned mediów, aby wspierać swoje działania marketingowe i reklamowe. Ale czym właściwie są earned media – w wolnym tłumaczeniu zarobione media? Czytaj dalej aby się dowiedzieć. Continue reading „Co to są earned media? Jak je tworzyć.”

Najpopularniejsze Social Media na których musisz mieć konto

Żyjemy w czasach, w których media społecznościowe to główna forma komunikacji ze światem. Dodawanie zdjęć, wysyłanie filmików, tworzenie relacji, transmisje na żywo, pisanie wiadomości to wszystko co robimy niemal codziennie, aby pochwalić się własnym stylem życia i tym, co aktualnie się u nas dzieje. Za pośrednictwem mediów obserwujemy na bieżąco wszystko, co dzieje się nie tylko u naszych znajomych, ale i również u wielkich gwiazd z całego świata. Continue reading „Najpopularniejsze Social Media na których musisz mieć konto”

Jaki rodzaj sklepu internetowego wybrać. Wady i zalety różnych rozwiązań

Nie da się ukryć, że internet obecnie stwarza wielu osobom ogromne możliwości. Nie tylko od strony rozrywkowej, czy też społecznej, lecz przede wszystkim handlowej. Wiele sklepów, które jeszcze do niedawna prowadziło działalność jedynie stacjonarną, obecnie funkcjonuje albo w obu formach, albo już tylko w internecie. Co jednak bardzo istotne, jeśli chce się prowadzić biznes w sieci, trzeba wybrać dobry i odpowiedni dla siebie sklep internetowy. A tu jak się okazuje, istnieje naprawdę wiele różnego rodzaju rozwiązań. Co będzie najlepsze, czyli jak powinna wyglądać sprzedaż internetowa? Continue reading „Jaki rodzaj sklepu internetowego wybrać. Wady i zalety różnych rozwiązań”